Kŕmenie motýľov v Niagara Falls

Autor: Viera Prievozníková | 2.8.2013 o 8:00 | Karma článku: 11,46 | Prečítané:  3153x

Keď som prvýkrát išla do mestečka Niagara Falls, hlúpo som si myslela, že tam na mňa čakajú iba vodopády, ktoré som poznala z amerických filmov ako úžasne romantické miesto, kde si zamilované páry plánujú svadbu. "Klasický mainstream", pomyslela som si. Teraz už viem, že som sa mýlila...

Niagara Falls

Niagarské vodopády majú americkú aj kanadskú stranu. Ak mám byť úprimná, kanadská je lepšia z jednoduchého dôvodu – vidieť odtiaľ aj kanadské a aj tie americké. Na Slovensku sa vodopády nachádzajú väčšinou v horách, takže ich návšteva je spojená s turistikou. Pri návšteve Niagara Falls zaparkujete auto pár metrov od nich, poprechádzate sa po vystavanom móle, sem tam vás ošpliecha voda (nie vždy z vodopádov, občas sú to len blbo nasmerované ostrekovače trávnikov), a keď sa poobzeráte dookola, okrem pár stromov vidíte rôzne hotely, predháňajúce sa v krajšom výhľade na vodopády.

Niagara Falls

Niagara Falls

Niagara Falls

V blízkosti Niagarských vodopádov sa nachádza aj množstvo atrakcií – ruské koleso či let helikoptérou. Najobľúbenejšou (súdiac podľa nehoráznych radov, ktoré sa tam tvoria) však zostáva plavba na lodi, kde každý účastník vyfasuje modrý pršiplášť, ktorý podľa mňa nie je schopný splniť svoju funkciu, pretože loď pláva extrémne blízko vodopádov, takže plášť neplášť, určite budete mokrí od hlavy až po päty. Samotné vodopády vám však vyrazia dych. Sú naozaj veľkolepé a vzbudzujúce rešpekt.

Niagara Falls

Niagara Falls

Niagara Falls nie sú len vodopády, je to celé mestečko, ktoré má aj ďalšie zaujímavé miesta, hodné návštevy:

Marineland

Vodný svet láka ľudí každej vekovej kategórie. Marineland by som skôr než vodný svet definovala ako zábavný park. Áno, majú tam veľké akváriá či rôzne show so zvieratami, ale oveľa viac je tam iných atrakcií ako napr. kolotoče, adrenalínové jazdy a pod. Dokonca, ako internetové fóra prezradzajú, ani samotní Kanaďania nie sú s týmto zábavným parkom až takí nadšení. Vraj sa postupom času zhoršil. Ja musím uznať, že show sa mi páčila. Nie som síce fanúšikom takýchto vecí (sloboda zvierat a podobne), ale ak to mám posúdiť ako nezaujatý pozorovateľ, celá show bola urobená naozaj výborne. Skombinovali delfíny, belugy, tulene a na záver prišiel očividne veľmi dobre živený mrož a na diaľku rozdával divákom pusinky. Deti v hľadisku boli nadšené!

Marineland

Marineland

Marineland

Marineland

Marineland

Výhodou tohoto parku je, že sa tam naozaj dá stráviť celý deň – či už s rodinou alebo priateľmi. Všetko, čo budete potrebovať, tam nájdete. Ak ste fanúšikovia zábavných parkov, rozhodne by ste si to nemali nechať ujsť.

Marineland

Marineland

Marineland

Marineland

Marineland

Butterfly Conservatory

Najsamlepšie miesto s WOW efektom siahajúcim do výšin! Dokonca sa mi páči viac ako samotné vodopády. Hlavne ženy ma v tomto pochopia, lebo ako malé dievčatká sme takmer každá mali aspoň raz romantickú predstavu, že pri prechádzke na lúke nás bude sprevádzať húf motýlikov. A práve v Butterfly Conservatory sa mi v podstate podarilo splniť si svoj detský sen. Lúka to síce nebola (skôr by som to charakterizovala ako skleník napodobňujúci dažďový prales), ale motýle si okolo mňa len tak poletovali, stačilo vystrieť ruku a sadli si na ňu, boli jednoducho všade okolo mňa. Ak však máte panický strach z hmyzu, týmto miestom asi nebudete takí nadšení ako ja.

Butterfly Conservatory

Butterfly Conservatory

Butterfly Conservatory je nielen miesto, kde si ženy splnia svoj detský sen, ale taktiež sa môžete dozvedieť veľmi zaujímavé informácie o živote motýľov. Toto miesto sme si familiárne nazvali "Motýlia farma", pretože v nej chovajú približne 2 000 motýľov.

Butterfly Conservatory

Butterfly Conservatory

Butterfly Conservatory

V meste Niagara Falls sa určite nachádzajú aj dalšie miesta hodné návštevy, avšak ja osobne som mala možnosť spoznať práve tieto tri, ktoré každé zanechalo vo mne veľmi príjemný pocit. Našťastie som sa už spamätala z naivnej predstavy, že Niagara Falls sú len vodopády. Tie som videla naživo a nabudúce sa už nebudem veľmi čudovať, ak si v ďalšom filme bude nejaký párik plánovať svadbu práve tu.

 

A spomínané kŕmenie motýľov? Nech sa páči:

Butterflies Feeding

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Aby volič nevnímal len absolútny povrch

Na dobré rozhodnutia potrebujeme informácie. A nie hocijaké.


Už ste čítali?