Naozaj nie som pri mori?

Autor: Viera Prievozníková | 16.8.2013 o 8:00 | Karma článku: 9,25 | Prečítané:  1231x

Piesok, čajky, vlny, lode, volejbalové ihriská, breh v nedohľadne...len tá voda je sladká. Človeku sa až veriť nechce, keď príde k jazeru Ontário, že nie je pri mori.

Lakeside Park Beach Oakville

Väčšina pláží má vlastné sociálne vybavenie, prezliekarne, veľa priestoru na vylihovanie a taktiež cyklistické, či iné náučné chodníčky. Ontário je veľké, pláží je tu až až a Kanaďania ich využívajú vo veľkom. Mala som možnosť navštíviť rôzne z nich - mestské, kamienkové, pieskové, nudistické, turisticky obľúbené a aj tie zapadnutejšie.

The Beaches

Medzi moje TOP torontské pláže patria:

Manitou Beach (Toronto Islands)

Pláž sa nachádza na Central Island v rámci torontských ostrovov, preto sa treba pripraviť na krátku plavbu loďou. Pláž a celé jej okolie je klasickou turistickou oblasťou. Množstvo atrakcii, zábavný park, detské ihrisko, fontány, upravené záhrady...jednoducho povedané: všetko je to tak, aby to bolo ľudskému oku ľúbivé. Ak nemáte radi preplnené pláže a chceli by ste sa tu ísť pozrieť, odporúčam počas pracovného týždňa. Rady na loď sú podstatne menšie a taktiež pri ceste naspäť neriskujete, že sa do lode nezmestíte a strávite 20 minút čakaním na ďalšiu.

Manitou Beach - Central Island

Pre tých, ktorí nemajú problém s kratšou prechádzkou odporúčam nasadnúť na loď, ktorá ide na východný (Ward´s Island) alebo západný (Hanlan´s Point) ostrov a prejsť sa až na Central Island. Prípadne to môžete prejsť celé, nie je to až také náročné (dokonca sa tu dajú prenajať bicykle) a naozaj sa je na čo pozerať. Na Ward´s Island sa nachádza aj malá dedinka.

Manitou Beach - Central Island

Manitou Beach - Central Island

Hanlan´s Point Beach (Toronto Islands)

Keď som tu prvýkrát išla s rodinou, netušili sme, že sa tu nachádza nudapláž. Hoci priznávam, že nám to mohlo byť podozrivé už v prístave, pri nastupovaní do lode. Nastupovali s nami aj objímajúci sa muži, či bozkávajúce sa ženy. Pre nich to bol zrejme tiež šok vidieť nás čakať na loď - jeden muž, dve ženy a tri deti na ceste na nudapláž. Riadny „vodvaz".

Hanlans Point Beach

Hanlan´s Point má nielen nudapláž (alebo teda ako to Kanaďania označujú - Clothing Optional Beach), hneď vedľa nej sa nachádza aj klasická, na ktorej sú plavky povinné. Pravda, tá časť býva väčšinou ľudoprázdna.

Hanlans Point Beach

Ak vás pláž omrzí, na ostrove Hanlan´s Point sa nachádza aj úžasný park, ktorý rozhodne stojí za piknik alebo grilovačku.

Hanlans Point Beach

Colonel Samuel Smith Beach (Toronto)

Príjemné malé pláže spojené s parkom. Nie takým klasickým, skôr by som ho definovala ako lesopark s náučným chodníkom. Pláže sú pokľuné, ale ak nemáte radi psy, asi sa vám až tak páčiť nebudú. Psíčkarov tu chodí naozaj dosť. Je však odtiaľto nádherný výhľad na mrakodrapy Downtownu spolu so CN Tower.

Colonel Samuel Smith Beach

Colonel Samuel Smith Beach

Lakeside Park Beach (Greater Toronto Area, Oakville)

Oakville nie je síce Toronto, ale patrí do GTA. Navyše ide o skutočne nádhernú kamienkovú pláž. Ľudia trávia svoj čas na pláži stavaním rôznych kamenných útvarov. Najčastejšie stavajú symbol Kanady - Inukshuka (kamenný muž, ktorý ukazuje cestu). Okrem pláže je tu tiež park s detským ihriskom a množstvom lavičiek. V Kanade je väčšina stromov a lavičiek venovaných niekoho pamiatke. Každá obsahuje meno, komu bol strom či lavička venovaná, kým bola venovaná a zopár pekných slov.

Lakeside Park Beach

Lakeside Park Beach

V Oakville sa nachádza aj prístav a jachtklub, takže pocit prímorskej destinácie je zaručený. Mólo spolu s majákom je skvelá príležitosť na poobednú prechádzku.

Lakeside Park Beach

The Beaches (Toronto)

Niekoľko kilometrov pláží spolu s promenádou, cyklistickým chodníkom a športovými ihriskami. Dá sa tu grilovať - v prípade, že si donesiete vlastný gril. V tieni stromov, ktoré sa nachádzajú na pobreží sa dá v horúcich dňoch príjemne oddýchnuť. Pre tých, ktorí uprednostňujú slnenie, radím zobrať si so sebou aj repelent. V Toronte totižto nehrozia len štípance od komárov, ale aj od čiernych mušiek, ktoré dokážu byť ešte nepríjemnejšie a práve na tejto pláži sa ich bohvieprečo nachádza najviac. The Beaches sú výborné miesto pre aktívnych športových fanúšikov. Dajú sa tu prenajať športové pomôcky, sú tu k dispozíci rôzne ihriská a okrem cyklotrate je tu priestor aj pre korčuľovanie, či jogging.

The Beaches

The Beaches

The Beaches

Sugar Beach (Downtown, Toronto)

Mestská pláž, ktorá slúži len na oddych, pretože kúpanie je tu zakázané. K dispozícii sú tu lehátka, slnečníky a okrem výhľadu na jazero Ontário má človek perfektný výhľad aj na torontský Downtown, konkrétne na Financial District. Hneď vedľa sa nachádza aj cukrovar Redpath, ktorý tejto mestskej pláži dodáva trošku industriálny nádych. Takže Sugar Beach = tri v jednom!

Sugar Beach

Sugar Beach

Pláže jazera Ontário skutočne pripomínajú tie prímorské. Ak však mám byť úprimná, nikdy som sa v jazere neokúpala (maximálne som si nohy namočila). Ontário je naozaj studené a ani raz som nenabrala odvahu vliezť doň celá. V podstate okrem pár otužilcov sa v ňom hrajú hlavne deti, ktoré ešte nestihli nadobudnúť „dospelácku" rozmaznanosť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

KOMENTÁRE

Pravda a láska stoja na našej strane

Môj manžel a ja, na túto frázu si aj po vyše dvoch rokoch manželstva stále zvykám.

ŠPORT

Ramsay uzemnil aj Cháru. Nie som demokrat, tvrdí Kanaďan

Som fajn chlapík, keď hráči robia to, čo im poviem, hovorí nový tréner hokejovej reprezentácie.


Už ste čítali?